Terms of purchase

Free shipping within Estonia!
Secure shopping place!
14 day return guarantee!
1A REVID OÜ, registrikood 14375471 (edaspidi kaupleja) ja tarbija, kes vormistab 1arehvid.ee e-poes tellimuse ja identifitseerib ennast sisestades tellimusele oma isikuandmed, sõlmisid käesoleva e-poe kasutuslepingu (edaspidi kasutusleping).

1. E-POOD

1.1. 1arehvid.ee on kaupleja poolt loodud internetipood, mille vahendusel toimub toodete müük tarbijale.

2. ÜLDSÄTTED

2.1. Lepingu pooled juhinduvad omavaheliste suhete reguleerimisel Eesti Vabariigi seadustest ja muudest õigusaktidest ning e-poe kasutuslepingus kokkulepitust.

2.2. Kauplejal on õigus mistahes ajal teha pakutavasse e-poe teenusesse muudatusi.

2.3. Kauplejal on õigus ühepoolselt muuta kasutuslepingu tingimusi ilma, et tal oleks kohustus teatada sellest tarbijale.

3. TOOTED JA OSTU SOORITAMINE

Tarbijal on võimalus valida 1arehvid.ee veebilehel endale sobilik kaup ja lisada see ostukorvi. Veebilehel on kujutatud kaup nii illustratiivsete kui ka reaalsete piltidena.

3.1. Tarbijal on võimalus valida endale sobilik kaup veljemõõdu järgi ning lisada see ostukorvi. Seejärel võib veebilehel otsida ka teisi veljemõõte, mis huvi pakuvad ning lisada vajadusel need ostukorvi. Rehvide ja velgede kogused on välja toodud 4, 3, 2 ja 1 kaupa. Jooksust (4tk) ja paarist (2tk) ei ole võimalik soetada üksikut velge. 1 velje ostmiseks võib kirjutada emaili.

3.2. Juhul, kui täiendavaid valikuid pole tehtud, tuleb täita allpool olevad kohaletoimetamise andmed ja valida transportimise viisi. Enne ostu tuleb kindlasti kontrollida esitatud andmete õigsust, pöörata tähelepanu kauba informatsioonile (toote seisukord, asukoht, kogus) ning veenduda veljemõõdus. Järgmisena tuleb läbi lugeda ning nõustuda 1arehvid.ee ostutingimustega ning vajutada nuppu OSTA.

3.3. Veebilehel saab tasuda kauba eest täissummas. Täissummaarve saadetakse automaatselt tarbija poolt sisestatud e-mailile.

3.4. Kauba eest tasumine toimub Montonio kaudu. Makse võimalused:-Eesti:Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay
-Läti:Swedbank, SEB, Citadele ja Luminor
-Leedu:Swedbank, SEB ja Luminor
-Soome: Aktia, Ålandsbanken, Danske, Handelsbanken, Nordea, Oma Säästopankki, Pohjola, POP Pankki, S-Pankki, Säästopankki-Visa/Mastercard kaardimakse. Kaupleja pankade rekvisiidid on kuvatud veebilehel. Järgmisena tuleb vajutada nuppu OSTA. Seejärel tarbija suunatakse internetipanka. Kui internetipangas on makse sooritatud, siis on väga oluline meeles pidada, et tarbija pöörduks tagasi 1arehvid.ee veebilehele, kust ostu sooritati. Internetipangas vajutada nuppu Tagasi kaupmehe juurde.3.5. Meie järelmaksu partnerid Montonio, Esto ja Holm pank.

3.6. Tarbijal on võimalik tellida kaupa tasuta 1arehvid.ee esindusse, mis asub Tallinnas, Vesse 4 või Helsingis, Valokaari 10 või partnertöökotta. Veel võib tellida kaupa tarbija poolt sisestatud aadressile. Viimase puhul on kauba väljasaatmise tingimuseks vastavalt tellimusele täissumma tasumine. Kui tarbija aadress asub väljaspool Mandri-Eestit siis tarnimine on tasuline ja sõltub tarnimiskohast. Eesis, Lätis, Leedus kehtivad OSC hinnakirjad, Soomes kehtib Matkahuolto hinnakiri, muus Euroopas kehtib DPD ja Shenkeri hinnakirjad. Hindu võib alati täpsustada tarnija käest. Tarne hind lisandub kauba hinnale automaatselt õige tarnimise viisi valides ostukorvis ostu vormistamisel.

3.7. Soovi korral on võimalik teostada 1arehvid.ee esinduses Tallinnas ja Helsingis või partnertöökojas rehvivahetust.

3.8. Kaupleja ja tarbija vaheline leping loetakse sõlmituks arvates tellimiskinnituse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest 1A REHVID OÜ arvelduskontole.

3.9. E-poest sooritatud “mittemakstud tellimus”, mille eest tarbija ei ole ülekannet sooritanud 3 tööpäeva jooksul, tühistatakse.

4. HINNAD

4.1. Kõik e-poes olevad hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu (välja arvatud realiseerimisel olevad kaubad, km on ainult teenutasu sees, erikord).4.2. Transpordikulu nelja (4) või enama rehvi tellimisel Eesti piires ja meie esindustesse on tasuta.

4.3. Kui tellimus on esitatud vähem kui neljale (4) rehvile, siis transpordi maksumuse hind on 7€. Transporditeenuse maksumus sõltub tarbija poolt valitud sihtkoha aadressist, kättetoimetamise viisist (kullerteenus, tulen ise järgi) ning kauba kogusest. Tarbijal on võimalik transporditeenuse lõpphinda näha peale kauba koguse, sihtkoha aadressi ning kättetoimetamise viisi valimist.

4.4. Kasutatud ja uute velgede ja rehvide puhul on hind välja toodud tükihinnana.

4.5. Kauplejal on õigus igal ajal muuta e-poes kuvatavaid hindu. Kui e-poes on muudetud hindu peale tarbija poolt tellimuse esitamist ja selle eest tasumist, siis kohustub tarbija tarnima kasutajale vastavad tooted tellimuse hetkel kehtinud hindadega või anda võimalust loobuda tellimusest. Tarbijal ei ole õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.

5. TARNEAEG JA KOHALETOIMETAMISE TINGIMUSED

5.1. Kui kauba asukohaks on märgitud Vesse, Vesse ladu, siis tarnitakse tellitud kaup tarbija poolt määratud aadressile ja valikusse märgitud transportteenusega DPD või OSC, või Matkahuolto-ga tarbijani 2-7 tööpäeva jooksul. Kui kauba asukohaks on märgitud Helsinki ladu, siis tarnitakse tellitud kaup tarbija poolt määratud aadressile ja valikusse märgitud transportteenusega DPD või OSC tarbijani 3-9 tööpäeva jooksul. Kui kauba tarneajaks on märgitud “Tellimisel” jms, tarnitakse kaup tarbijale välismaa laost. Pärast arve tasumist 1A REHVID OÜ pangakontole tarnitakse kaup tarbijani 3-14 tööpäeva jooksul. Kui arvete tasumine või laekumine toimub puhkepäevadel või pärast kella 12.00 tööpäeval, siis tellimuse täitmine käivitub järgmisel tööpäeval.

5.2. Mandri-Eesti piires ja meie oma esindustesse on velgede ja rehvide kohaletoimetamine tasuta.

5.3. Eripiirkondadesse nagu saartele ja kaugematesse maakondadesse võib tarneaeg pikeneda kuni 5 tööpäevani.

5.4. Kui toote asukohaks on märgitud Viimsi, Ladu või Ladu3 siis tarnitakse kaup tarbijani 2−7 tööpäeva jooksul pärast makse laekumist 1A REHVID OÜ pangakontole.

5.5. Kaup asukohaga “Tellimisel 2 päeva” tähendab, et kaup jõuab 1arehvid.ee esindusse 2−3 tööpäeva jooksul peale tellimuse sisseandmist. Juhul, kui tarbija soovib kauba kätte saada DPD või OSC kulleriga, lisandub tellimise ajale kauba kättetoimetamise tarneaeg 2−3 tööpäeva. Soome Helsinki meie oma esindusse (Valokaari 10) tarnimine võtab lisa 2-4 tööpäeva (kokku 3-7 tööpäeva) ja on kliendile tasuta. Tarnimine Soome eraaadressile võtab kokku 3-9 tööpäeva ja maksab 25eur 2 kaubaühikut ja 40eur – 4 kaubaühikut, tarnehinda arvutab tellimissüsteem automaatselt ostu vormistamisel.

5.6. Kaup asukohaga “tellimisel” on vaja pöörduda kaupleja poole e-maili teel info@1arehvid.ee, telefoni teel +372 535 40 737 või Facebookis ja INSTAGRAM-s täpsema informatsiooni saamiseks.

5.7. Kättetoimetamiskoha sisestamisel tuleb kontrollida andmed tähelepanelikult üle ja veenduda, et kõik nõutavad andmed on esitatud ja korrektsed. Kaupleja tarnib kaubad tarbijale esitatud andmete alusel. 1arehvid.ee ja kullerfirma ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud tarbija poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest.

6. LEPINGUST TAGANEMINE

6.1. Kõikidele 1arehvid.ee e-poest ostetud toodetele kehtib tagastusõigus 14 päeva. Tarbijal on VÕS (võlaõigusseadus) §56 lg1 alusel õigus tagastada või välja vahetada kaup muu toote vastu põhjust avaldamata 14 päeva jooksul alates kauba kättetoimetamisest. NB! Seaduse järgi ei kehti see reegel esindusest ostetud kauba puhul.

6.2. Lepingust taganemise korral peab tarbija tegema kaupleja vastavasisulise pöördumise (e-mailile info@1arehvid.ee) märkides: tarbija nimi, ostukuupäev, arvelduskonto number ning tellimuse number). Seejärel tagastama 1arehvid.ee e-poele tellitud kauba koheselt, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates taganemisteate esitamisest (VÕS §56² lg 1). (Vastavalt VÕS §56 lg 25 tõendab lepingust taganemist tarbija).

6.3. Asja tagastamisega seotud kulud kannab tarbija, kui pooled pole kokku leppinud teisiti.

6.4. Tellimuse tühistamisel tagastatakse raha kauba eest, muu hulgas tarbija kantud asja kättetoimetamise kulud, samale arvelduskontole, millelt tasuti kauba eest, 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest kaupleja poolt. Kauplejale on antud võimalus maksega viivitada kuni tarbija on talle tagastanud lepingu esemeks olnud asja või esitanud tõendi, et ta on selle asja tagasi saatnud (VÕS § 561 lg 5).

6.5. Tagastatav kaup (rehvid/veljed/muu kaup), mis oli soetatud 1arehvid.ee e-poest ei tohi olla kasutatud (sõidetud), paigaldatud ega demonteeritud ja kahjustatud.

6.6. Juhul kui ilmneb, et tagastatav kaup ei vasta kasutuslepingu punkt 6.5 tingimustele, siis on kauplejal õigus nõuda asja väärtuse vähenemist.

7. VASTUTUS

7.1. Kaupleja ja tarbija vastutavad teineteise ees käesolevate tingimuste rikkumisega teisele poolele tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses. Kauba tarnimise puhul EV väljaspoole juhinduvad pooled ka EL seadusandlusest ja rahvusvahelisest õigusest.

7.2. Kaupleja ei vastuta tarbijale toote kohaletoimetamise viivitamise eest.

7.3. Kaupleja ei vastuta toote kadumise või kahjustumise eest, mis on vormistatud saatmistellimuse alusel vedajale (OSC ja DPD).

7.4. Kaupleja ei vastuta tarbija uue kauba soetamise eest teise müüja käest 1arehvid.ee’ist ostetud velgede praagi leidmise puhul ning neid kulusid ettevõtte ei hüvita. Defekti leidmise puhul on tarbijal vajalik võimalikult kiiresti teavitada kauplejat sellest e-maili teel, kirjutada oma kontaktandmed, arve number, defekti kirjeldus, lisada manusesse vajalikud dokumentide koopiad ja pildid.7.4.1. Kaupleja ei vastuta 1arehvid.ee e-poes ostetud kauba rikkumise eest mitte kaupleja töökojas/poolt tehnilise paigaldamise jooksul ning uue kauba teise kaupleja käest soetamise eest.7.4.2. Kaupleja ei kanna materialset vastutust teiste kauplejate käest asenduskaupade ostu eest teise kaupleja poolt saadud negatiivse hinnangu puhul 1arehvid.ee e-poest ostetud kaupade kohta.

7.5. 1arehvid.ee vastutab tehtava töö ja kauba eest, mis on soetatud ja paigaldatud esinduses.

8. PRETENSIOONIDE ESITAMISE KORD

8.1. Kirjalikult esitatud pretensioon vaadatakse läbi 1arehvid.ee’i poolt 15 kalendripäeva jooksul alates esitamise kuupäevast, TKS §19 lg 6. Juhul, kui ettevõtjal ei ole võimalik 15 päeva jooksul tarbija kaebusele vastata, peab kaupleja kirjalikult sellest tarbijat teavitama, viivitust põhjendama ja määrama uue mõistliku tähtaja vastamiseks, TKS §19 lg 6.

8.2. Kauba pretensiooni esitamise aeg on kaks aastat alates asja tarbijale üleandmisest VÕS §218 lg 2.

8.3. Puuduse ilmnemisel on kohustatud tarbija asja mitte kasutama ning koheselt teavitama sellest kauplejat.

8.4. Tarbija pretensioon ei kuulu lahendamisele, kui puudused kauba kasutamisel on tekkinud tarbija süül.

8.5. 1arehvid.ee’il on õigus tootel esineva puuduse tekkepõhjuseks väljaselgitamiseks teha ekspertiis. Kui ekspertiisi käigus selgub, et kaubal on tekitatud defekt tarbija poolt, siis kaup ei kuulu garantii alla ning ekspertiisikulud tasub tarbija.

8.6. Pretensiooni alla kuuluvad rehvid/veljed/muu kaup, mis ei ole paigaldatud ning neist tulenevad kohesed märgatavad defektid, mis ei olnud ostuajal tarbijale teada: 8.6.1. Lõiked/mõrad, mis takistavad velje tavalist kasutamist;

8.7. Kauba vahetame ringi või asendame teise tootega. Kui asenduskaupa pole pakkuda, tagastab kaupleja tarbijale raha.

8.8. Kasutatud rehvide ja velgede garantii hakkab kehtima alates paigalduse momendist, mis on tõendatud firma ostutšeki alusel.8.8.1. Pretensiooni alla ei kuulu alljärgnevad velgede vigastused ja valest kasutamisest tingitud juhtumid:8.8.2. Rehvide ja velgede vigastused, mis on tekkinud teeolude tõttu.8.8.3. Rehvide ja velgede vigastused, mis on tekkinud õnnetusjuhtumite (avarii, tulekahju vms) tagajärjel.8.8.4. Vigastused, mis on tekkinud rehvide ja velgede valest ekspluateerimisest (vale rehvirõhk, vale kokkujooks, balansseerimata rattad, rikkis amortisaatorid, auto ülekoormus, kettide kasutamine,off-road jms).8.8.5. Remonditud ning taastatud rehvid/rehvid/veljed/muu kaup/muu kaup.8.8.6. Ettekavatsetult rehvide ja velgedele tekitatud vigastused.8.8.7. Iluvead (kirjad, mustus, kriimud, kulumisjäljed, väikesed lõiked või augud jms), mis on tekkinud velgede normaalsest kasutamisest ja ei takista tavapärast kasutatud velgede edasi kasutamist.Juhul, kui 1arehvid.ee poolt ostetud rehvid/veljed/muu kaup lastakse parandada/paigaldada mujal töökojas, siis velgede garantii ei kehti ning teenuste kulusid 1arehvid.ee ei hüvita, kui ei ole kokkulepitud teisiti.

9. ISIKUANDMED JA NENDE KASUTAMINE

9.1. 1arehvid.ee veebilehel tellimuste vormistamisel küsitakse tarbija isikuandmeid (nimi, perekonnanimi, aadress, telefon, e-post).

9.2. 1arehvid.ee kogub isikuandmeid ainult ettevõtte vastava tegevuse eesmärgil (antud juhul velgede müügiks) kauba saatmiseks või arve väljastamiseks.

9.3. Isikuandmete kasutajateks on ainult need isikud, kellel on vaja neid müügitööga seotult teada.

9.4. 1arehvid.ee säilitab tarbija isikuandmeid (nimi, perekonnanimi, telefon ja aadress) eraldi privaatsel serveril müügi eesmärgi täitmiseks.

9.5. 1arehvid.ee ei säilita tarbija pangaandmeid internetimaksete sooritamisel.

9.6. Tellimuste vormistamise käigus kogutud infot ja isikuandmeid käsitletakse konfidentsiaalsena ja seda ei avaldata kolmandatele osapooltele.

10. ERIMEELSUSED

10.1. Erimeelsused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadustele. Tarbijal on õigus pöörduda Tarbijakaitse komisjoni poole. Kui pooled ei suuda saavutada kokkulepet, siis lahendatakse erimeelsused Harju Maakohtus.

11. OLULINE INFO

11.1. 1arehvid.ee müüb ka kaupa seisukorras “Nagu Uus”, milledel võivad olla kasutamisest tulenevad jäljed (parkimisest/paigaldamisest, iluvead jne). Rehvid/veljed/muu kaup kasutamisest tulenevad jäljed ei ohusta kuidagi tarbijat.